Malenkij robot megemlékezés

A Magyar Országgyűlés 2012-es döntése alapján november 25-e a malenkij robot emléknapja. Iskolánkban a téli szünet után tartottuk az eseményekről a megemlékezést, mert a zebegényi német származású honfitársainkat 1945. január 5-én hurcolták el.

78 évvel ezelőtt több, mint 100 embert, nőket, férfiakat vittek el sváb származásuk miatt a „Gulag szigetcsoportra” kényszermunkára, ahonnan nagy részük nem tért vissza soha. Kötelességünknek tartottuk, hogy az idei tanévben is megemlékezzünk erről a szomorú napról, melyre az iskolánk aulájában gyűlt össze a diákság.

A 8. osztályosok által tartott műsorunkban elhangzott Rózsás János fájdalmas és szívszorongató „Keserű, panaszos a rabkenyér nékem” c. verse is.  Power point diasorozat tette szemléletesebbé a műsort.

Végezetül a Szózat eléneklésével zártuk az emlékezést.

Györkő Zsolt