Megemlékezés az 1956-os forradalomról

Október 21-én a Szőnyi István Általános Iskola 8. osztályos tanulói rendhagyó műsorral készültek, hogy megemlékezzünk az 1956. október 23-ai eseményekről.

A rövid színdarabban a múlt és a jelen képei váltották egymást: korhű jelmezekben jelentek meg előttünk az ’56-os események hősei, akik mintha saját nagyszüleink emlékeit osztották volna meg velünk. Versrészletek is gazdagították a jeleneteket: Márai Sándor és Illyés Gyula költeményeiből szavaltak a diákok.

Felcsendültek az Egmont-nyitány dallamai, Ákos 1956 című dala, és részletet hallottunk Nagy Imre beszédéből is.

A 21. század nagy kihívásai mellett, egy pillanatra elcsendesedtünk és átadtuk magunkat a szabadság és az összetartozás felemelő élményének.

Csoma Eszter