Víz Világnapja az iskolában

Minden év március 22-én Víz Világnapja alkalmából világszerte irányul a figyelem bolygónk lételemének jelentőségére.

Iskolánk első osztályában egy hetes projekt keretén belül terveztünk majd kiviteleztünk természetes anyagokból tutajokat, amiket végül megversenyeztettünk és útjukra engedtünk a Dunán. Készült az egy hét alatt akvárium kartondobozból, halak papírtányérból, az iskola udvarán pedig négy kis tó a négy alsós osztály lelkes tanulóinak segítségével. Egyik mellé vár épült, a másik partján békák ülnek majd, harmadikba halakat szeretnének fogni a fiúk, negyediket pedig már növények fogják körbe.

Felső tagozatosok tantárgyi koncentráció keretében természetismeret, biológia és vizuális kultúra órák alkalmával beszéltek a víz fontosságáról, majd saját tervezésű és kivitelezésű plakátokat helyeztek el az intézmény aulájában.

A víz jelenléte meghatározza mindennapi életünket, természetesnek vesszük, hogy mindig rendelkezésre áll. Tisztaságának megőrzése érdekében jóval nagyobb figyelmet kell szentelnünk környezetünk védelmére, fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink figyelmét játékosan irányítsuk erre.

Marafkó Dóra