A víz világnapja

Az ENSZ közgyűlése 1993 óta, március 22-ét a víz világnapjává nyilvánította, így iskolánkban is megemlékezünk erről a természeti kincsről. Környezeti nevelésünk célja, hogy elősegítse az általános iskolai korosztály környezettudatos szemléletének, magatartásának, életvitelének kialakulását.

Az osztályok egész héten át ismerkedtek a víz hasznosításának lehetőségével, és beszélgettünk a víz fontosságáról és védelméről. Elsődleges feladatunk volt, a gyermekek figyelmét felhívni a víz védelmére, mennyire fontos a tiszta ivóvíz megőrzése mind magunk, mind a jövő nemzedékei számára. A víz világnapja alkalmából elkészítettük az aktuális Öko-faliújságot úgy, hogy a diákok sok érdekes és új információkhoz jussanak a cikkek elolvasásakor.  Társasjátékot készítettek a negyedikesek csoport munkában, melyek nagyon ötletesek lettek, öröm volt velük játszani. A többi alsós osztály akváriumot, halacskát és különböző vízi dekorációt készített. Szebbnél szebb alkotások születtek így a víz világnapjára.

Szafner Katalin